Fotovoltaické elektrárny ( FVE )

Jak funguje?

Fotovoltaické elektrárny využívají sluneční energie k její přeměně v elektrickou. K jejímu získání se obvykle používá takzvaná přímá metoda pracující s polovodičovými fotovoltaickými panely. Se solární elektrárnou získáte významné snížení nákladů na odběr elektrické energie, sestavíme vám individuální návrh ekologického řešení na míru, které přispívá ke zvýšení kvality životního prostředí.

Ráno …

nebo když je polojasno, FVE nevyrobí dostatečné množství elektřiny. Akumulátor je vybitý a chybějící energie je doplněna z distribuční sítě.

Přes den …

nebo když je jasno, FVE vyrobí více energie, než spotřebujete. Přebytek je akumulován buď do baterie, nebo do ohřevu TUV. Nepotřebujete energie z distribuční sítě.

Večer a v noci …

nebo když slunce nesvítí, FVE nevyrábí. Na provoz spotřebičů je použita uložená energie. Když se akumulátor vybije, použije se energie z distribuční sítě. (Část kapacity akumulátoru je rezervována pro případný blackout.)

Fotovoltaická elektrárna (FVE) s baterií

Pokud chcete mít maximální energetickou soběstačnost a nezávislost a hledáte ochranu proti možným výpadkům sítě, doporučujeme vám fotovoltaickou elektrárnu s baterií. Hodí se do všech domů o různých velikostech s vyšší spotřebou elektrické energie. Energie získaná ze slunce je primárně použita na chod spotřebičů v domácnosti. Případné přebytky elektrické energie jsou ukládány do ohřevu teplé vody i do akumulátorů. Uloženou energii je tak možné využít, i když slunce nesvítí.

Fotovoltaická elektrárna (FVE) bez baterie

Pokud chcete hlavně snížit účty za elektřinu, doporučujeme vám fotovoltaickou elektrárnu bez baterie. Výroba vlastní energie pro přímou/okamžitou spotřebu. Pokud FVE vyrábí více energie, než je potřeba pro provoz domácnosti (spotřebiče v domácnosti jako jsou pračka, ohřev vody v bojleru aj.), přebývající elektřinu prodáte do sítě. Má nejrychlejší návratnost, v průměru 7 až 8 let.